رئیس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران درباره مخالفت شهردار تهران برای خروج پادگان 06 توضیحاتی را ارائه داد.

 محمد سالاری درباره اظهار نظر شهردار تهران مبنی بر ماندن پادگان‌ها در داخل شهر به پانا توضیح داد: صحبتی که شهردار تهران اخیرا در صحن علنی شورای شهر درباره پادگان‌های شهر تهران مطرح کرد فقط معطوف به پادگان 06 در شمال شرق تهران بود.

 رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران افزود: موضوع پادگان 06 به مدیریت قبلی شهر تهران برمی‌گردد. کمیسیون ماده 5 در دوره مدیریت گذشته با بارگذاری بیش از 2 میلیون متر مربع در این پادگان موافقت می‌کند، منتهی مقرر می‌شود که مالکان یا متولیان پادگان که ارتش جمهوری اسلامی ایران است طراحی‌های لازم را انجام بدهند و این موضوع دوباره به تصویب کمیسیون ماده 5 برسد. این موضوع زمان برد تا اینکه مدیریت شهری تهران تغییر کرد.

 وی ادامه داد: در مدیریت شهری جدید و حدود 4 ماه پیش جلسه‌ای در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور تشکیل شد تا درباره پادگان 06 تصمیم‌گیری شود. من در این جلسه به شدت با بارگذاری در پادگان 06 مبتنی بر طرحی که داده شده بود مخالفت کردم و اعضای شورای عالی شهرسازی و معماری کشور از جمله آقای افشانی که در آن زمان معاون عمرانی وزیر کشور بود از نظر من حمایت کردند و قرار شد این موضوع مجددا بررسی و مورد بازنگری قرار بگیرد.

 این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: سپس معاونت شهرسازی شهرداری تهران و شهرداری منطقه 4 با شهردار جلسه‌ای برگزار کردند و آقای افشانی در این جلسه با موضوع بارگذاری درون پادگان 06 مخالفت کرد. آقای افشانی مطرح کرد که شاید به موجب قانون پادگان‌ها، بهتر باشد شهرداری تهران این فضا را تملک کند و بارگذاری‌ها در راستای ماموریت‌های فرهنگی، اجتماعی و تفرجگاهی باشد اما اگر قرار باشد پادگان از شهر خارج شود و در آن محل بارگذاری‌هایی صورت بگیرد بهتر است پادگان درون شهر باقی بماند.