قائم‌مقام حزب همبستگی ایران اسلامی با بیان اینکه تحریم‌های اقتصادی برای ایجاد نارضایتی عمومی، تهدید امنیت روانی و شکل‌گیری بحران‌های اجتماعی در کشور طراحی شده است، گفت: در این شرایط باید فضا را برای سوءاستفاده کنندگان از بحران‌های اقتصادی و کاسبان تحریم ناامن کرد.

محمد سالاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ضرورت توجه ویژه دولت و حاکمیت به معیشت مردم در شرایط سخت اقتصادی و اجرای تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا، اظهار کرد: نمی‌توان توقع داشت که مردم در حالی که شاهد جولان دلالان در اقتصاد کشور هستند و نظارت دقیقی هم بر افزایش قیمت‌ها صورت نمی گیرد، مشکلات ناشی از بحران اقتصادی را به تنهایی به دوش بکشند.

وی افزود: مسئولان دولتی و غیردولتی، تولید کننده‌ها و عرضه کننده‌های کالا در ماه‌های گذشته هر افزایش قیمت درست و نادرستی را با افزایش نرخ دلار توجیه کردند. اکنون آنها نیز باید جوابگوی مطالبه به حق مردم در خصوص کاهش قیمت کالاها با توجه به سقوط قیمت دلار باشند و زمزمه‌های نارضایتی مردم در این خصوص را جدی بگیرند.

این عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات همچنین با اشاره به اینکه تحریم‌های شدید اقتصادی برای ایجاد نارضایتی عمومی، تهدید امنیت روانی و شکل‌گیری بحران‌های اجتماعی در کشور طراحی شده است، یادآور شد: برای کاستن از اثرات تحریم‌ها علاوه بر برنامه‌ریزی‌های هوشمندانه با استفاده از خرد جمعی و بهره‌مندی از نظرات کارشناسان اقتصادی، باید با تشدید نظارت بر بازار، فضا را برای سوءاستفاده کنندگان از بحران‌های اقتصادی و کاسبان تحریم که آرامش و امنیت روانی جامعه را به مخاطره می‌اندازند، ناامن کرد.

سالاری با انتقاد از تخریب دولت در برخی سخنرانی‌های روز دانشجو در سطح کشور افزود: در شرایط کنونی که به درستی توسط بزرگان نظام از آن به جنگ اقتصادی یاد می‌شود، تخریب دولت و دستگاه دیپلماسی با اهداف جناحی و جبران شکست‌های انتخاباتی، بازی در زمین دشمن در جهت ایجاد اختلاف و تحمیل هزینه به کشور است که به افزایش نارضایتی عمومی منجر خواهد شد؛ چرا که توقع مردم از مسئولین، حرکت در مسیر برطرف کردن مشکلات روزافزون اقتصادی است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان با اظهار امیدواری نسبت به فاصله گرفتن مخالفان دولت از فضای انتخاباتی، گفت: با وجود انتقادات غیرقابل کتمانی که به دولت در زمینه تصمیمات اقتصادی و نظارت و کنترل قیمت‌ها وجود دارد، همراهی همه دلسوزان نظام در نهادهای غیردولتی و حاکمیتی برای عبور از شرایط سخت اقتصادی که بسیاری از مردم کشور را برای تامین معیشت اولیه زندگی دچار مشکل کرده است، یک مطالبه عمومی و فراگیر است که باید در جهت همبستگی ملی و افزایش امید و اعتماد عمومی مورد توجه قرار گیرد. هیچ‌کس نباید در یک جنگ اقتصادی به دنبال غنیمت جمع کردن آن هم از جبهه خودی‌ها باشد.