محمد سالاری ، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در راستای بازدیدهای خود از مناطق مختلف تهران روز دوشنبه پس از بازدید از منطقه 13 با همراهی هادی ذاکری ، شهردار منطقه به رسیدگی به مشکلات شهروندان منطقه 13 پرداخت.

 

محمد سالاری در حاشیه این بازدید با تاکید بر لزوم تغییر رویکرد معاونت شهرسازی ومعماری شهرداری تهران اظهار داشت: ما در برنامه 5ساله دوم شهرداری تهران تصویب کردیم تا شهرداری تهران ظرفیت را برای تغییر دررویکرد معاونت شهرسازی ایجاد کند تا این معاونت که در سال های گذشته از رسالت اصلی خود فاصله گرفته و به زیر مجموعه معاونت مالی تبدیل شده و عملا در جهت درآمدزایی مجموعه مدیریت شهری عمل می کرد به رسالت اصلی خود باز گردد و در جهت تحقق منویات شهرسازی و معماری اقدامات بسیار جدی داشته باشد ، تا ما دیگر شاهد عدم یکپارچگی ماموریت های شهرسازی و معماری نباشیم بطوریکه بخشی از ماموریت های این معاونت را را سازمان زیباسازی انجام دهد ، بخشی را معونت عمرانی یا دیگر حوزه ها . این ظرفیت سازی باید در معاونت شهرسازی معماری صورت گیرد و این رویکرد باید درراستای منویات شورای شهر تهران و طرح جامع و طرح تفصیلی باشد .

 

وی در خصوص اولویت های کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در سال جدی گفت: امسال یکی از مهم ترین اولویت های ما بحث نظارت است و این بازدید ها نیز در راستای ریل گذاری در بحث نظارت درعمق که در کمیسیون تدوین کردیم صورت می گیرد . باتوجه به اینکه در سال گذشته شاهد تصویب برنامه 5 ساله دوم شهر تهران و بودجه سال 93 بودیم عملا اولویت های کمیسیون های شورای شهر تهران از جمله کمیسیون شهرسازی و معماری بحث نظارتی است که ما بصورت جدی وارد بحث پایش و نظارت شدیم ، مبنی بر اینکه حتما احکام برنامه 5ساله و بودجه 93 عملیاتی شود .

 

محمد سالاری افزود : در همین راستا کارگروهی تحت عنوان” کارگروه نظارت سیستمی” ایجاد کردیم . این کارگروه متشکل از شهرسازان مجربی که سابقه خوبی در سال های گذشته در معاونت های شهرسازی و معماری مناطق داشتند ، ایجاد شده و آنها بصورت آنلاین تمامی پروانه هایی که در مناطق 22 گانه تهران در حال صدور است را رصد می کنند و کلیه مصوبات شوراهای معماری مناطق را بررسی و مغایرت های مفاد مصوبات شورای های معماری مناطق را با طرح تفصیلی و مصوبات شورای شهر، احصا می کنند و ما آنها را بصورت هفتگی یا دو هفته یکبار به اعضا و ریاست شورای شهر تهران و شهردار تهران اعلام میکنیم.

 

رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران در پایان گفت : تمامی معاونت های شهرسازی مناطق در جریان باشند که هیچ مصوبه غیرقانونی از دید کمیسیون شهرسازی و معماری پنهان نخواهد بود و ما این موضوع را مجدانه پیگیری خواهیم کرد.