در آخرین جلسه شورای عالی حزب همبستگی که با حضور دبیرکل و هیات رییسه و اعضای شورای عالی حزب همبستگی برگزار گردید ، برگزاری کنگره این حزب به تصویب شورای عالی حزب رسید.

 

در این جلسه که در تاریخ 7/5/94 با حضور دبیرکل ، هیات رییسه و اعضای شورای عالی حزب همبستگی برگزار گردید موضوع برگزاری کنگره این حزب در دستور جلسه شورای عالی قرار گرفت و پس از تصویب ، شورای عالی حزب طی نامه ای از معاونت سیاسی وزیر کشور و رییس کمیسیون ماده 10 قانون احزاب جناب آقای مقیمی خواستار موافقت با برگزاری کنگره حزب همبستگی شد .

 

در بحث ها و تبادل نظراتی که در ارتباط با نحوه و زمان برگزاری کنگره بعمل آمد نهایتا شورای عالی حزب اعضای کمیته برگزار کننده کنگره را انتخاب نمود و مقرر شد پیگیری های لازم جهت طی فرایند اداری و قانونی کنگره را انجام دهند.

 

همچنین در جلسه مذکور به پیشنهاد علی اصغر احمدی دبیرکل و بر اساس تبصره 16 ماده 16 اساسنامه حزب ،محمد سالاری بعنوان قائم مقام دبیر کل حزب همبستگی به شورای عالی پیشنهاد گردید که به اتفاق آراء ایشان بعنوان قائم مقام حزب همبستگی انتخاب شدند.

 

محمد سالاری ، مدیر مسئول روزنامه اسرار و عضو شورا و رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای چهارم شهر تهران می باشد.

 

لازم به ذکر است عباس میرزا ابوطالبی نائب رییس اول شورای عالی ، کریم ملک آسا نائب رییس دوم و محمدرضا همایونی و منصور کمالی نیز منشیان شورای عالی حزب همبستگی می باشند که در این جلسه مقرر شد عباس میرزاابوطالبی بعنوان نماینده حزب همبستگی در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات همراه با دبیر کل یا قائم مقام حضور داشته باشد.

 

گفتنی است ، حزب همبستگی ایران اسلامی از احزاب پیشتاز در جریان اصلاحات می باشد که در سال 1376 توسط موسسین این حزب محمدرضا راه ‌چمنی، سيدمحمود ميرلوحی، غلامرضا انصاری، الياس حضرتی، قدرت الله نظری‌نيا، علی ‌ا‌صغر احمدی، غلام ‌حيدر ابراهيم بای سلامی، سيدمحمد هاشمی، قربانعلی قندهاری، ولی‌الله توكلی که همگی از از نمایندگان مجلس پنجم بودند ، بر پایه قوانین عادی و قانون اساسی به عنوان اولین حزب رسمی کشور بعد از انقلاب اسلامی توانست مجوز خود را از کمیسیون ماده 10 احزاب دریافت کند و در بیستم تیرماه سال 77 نیز پروانه فعالیت این حزب از سوی وزارت کشور صادر شد.

 

دبیران کل این حزب طی سال های گذشته به ترتیب آقایان محمد رضا راه چمنی ، ابراهیم اصغرزاده و علی اصغر احمدی بوده اند.

 

فعالیت حزب همبستگی با حضور فعالانی از مرکز ، استان ها و شهرستانها آغاز شد و طی سال ها فراز و نشیب هایی را پشت سر گذاشت اما هرگز از مسیر اصلی خود که همانا اصلاح طلبی بود خارج نشد. حزب همبستگی روش اعتدالی را در پیش گرفته بود. مجموعه فعالیت های دبیران کل این حزب که عهده دار این امر بودند و خدماتی که اعضای شورای عالی حزب ارائه دادند گواه این مطلب است که حزب همبستگی ایران اسلامی در کنار سایر نیروهای اصلاح طلب همچنان فعالیت سیاسی خود را رها نکرد و فعالیت های آن همچنان ادامه دارد .