رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: شهردار تهران باید در برابر فشار و چالش‌های موجود در شهر مقاومت و ایستادگی داشته باشد.

محمد سالاری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به معیارهای شورای شهر تهران در خصوص انتخاب شهردار اظهار کرد شورای شهر در معیارها و شاخص‌های خود برای انتخاب شهردار تهران اصلاحاتی خواهد داشت، در جلساتی که داشتیم در مرحله اول ساز و کاری را مبتنی بر مجموعه‌ای از شاخص‌های متناسب با جایگاه شهردار تهران تدوین می کنیم.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: با توجه به شناخت دقیق‌تری که اعضای شورا در این مدت نسبت به ماموریت‌های مدیریت شهری و خصوصیات یک شهردار مناسب برای تهران پیدا کردند، ممکن است شاخص‌های جدیدی را هم اضافه کنیم که مهمترین آن‌ها این است که شهردار آینده، آشنا به موضوعات مدیریت شهری باشد.در برخی موارد شاخص‌های شورا همان شاخص‌هایی است که در سال گذشته بر مبنای آن شهردار را انتخاب کرد و در برخی موارد شاخص‌های جدیدی را استفاده خواهیم کرد.

وی افزود:  برای ما مهم است که شهردار آینده توانایی جسمی و روحی مناسبی داشته باشد، شهردار تهران باید در برابر فشار و چالش‌های موجود در شهر تهران مقاومت و ایستادگی داشته باشد.شهردار تهران باید فردی پاکدست و فساد ستیز باشد، او باید دارای رویکرد تعامل موثر و معنادار با حاکمیت باشد.

سالاری در پایان گفت: از آنجاییکه زمان زیادی نداریم که شهردار جدید با موضوعات شهری و مسائل آشنا شود و یا با بدنه مدیران شهرداری تعامل برقرار کند، لذا آشنایی شهردار جدید با موضوعات شهری بسیار اهمیت دارد.