سالاری گفت: علی رغم پیگیری های کمیسیون شهرسازی و معماری و همچنین کمیسیون سلامت شهرداری تهران هنوز نسبت به ابلاغ مصوبه شورا مبنی بر لغو مصوبه برج باغ ها اقدامی نکرده است.

محمد سالاری کمیسیون شهرسازی و معماری و کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران امروز در جلسه مشترکی که با مدیران معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران داشتند نسبت به عدم ابلاغ مصوبه شورا مبنی بر لغو مصوبه برج باغ ها اعتراض کردند.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران اظهار داشت: شورای پنجم شهر تهران در اواخر سال گذشته نسبت به تصویب مصوبه ای مبنی بر لغو مصوبه برج باغ ها موضوع مصوبه سال 1383 اقدام کرد و این مصوبه در هیات تطبیق فرمانداری تهران مورد تایید قرار گرفت و می بایست بلافاصله توسط شهرداری تهران ابلاغ می شد تا هیچ پروانه ای برای ساخت و ساز در باغ ها صادر نشود.

وی ادامه داد: اما متاسفانه علی رغم پیگیری های کمیسیون شهرسازی و معماری و همچنین کمیسیون سلامت شهرداری تهران هنوز شهرداری تهران نسبت به ابلاغ این مصوبه اقدام نکرده است.در همین راستا امروز کمیسیون های شهرسازی و معماری و سلامت و محیط زیست جلسه ای را با مدیران معاونت شهرسازی ومعماری شهرداری تهران برگزار کردند ودر این جلسه مقرر شد شهرداری هر چه سریع تر نسبت به ابلاغ لغو مصوبه برج باغ ها اقدام کند.

سالاری افزود:همچنین در این جلسه مقرر شد شهرداری تهران تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری طرح جایگزین مصوبه برج باغ (نحوه بارگذاری در باغات) را به شورای شهر و شورای عالی شهرسازی و معماری کشورجهت تصویب ارائه کند.