رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از تخریب عمارت مسعودیه خبر داد و گفت: بخش‌های زیادی از این عمارت توسط موریانه ها خورده شده و به شهرداری پیشنهاد می‌کنیم در بازسازی این عمارت کمک کند.

محمد سالاری با بیان اینکه عمارت مسعودیه توسط سازمان میراث فرهنگی پس گرفته شد اظهار داشت: عمارت مسعودیه در  سال 89 و در زمان ریاست آقای بقایی بعنوان رییس سازمان میراث فرهنگی کشور ، در مناقصه‌ای که فقط یک نفر متقاضی داشت به شرکت عظام واگذار و مقرر شد این شرکت در مدت 3سال  با بودجه 4 میلیارد  تومان نسبت به مرمت این عمارت اقدام کند اما متاسفانه اکنون بعد از گذشت 6 سال  از قرارداد مذکور و با صرف هزینه 400 میلیون تومان نه تنها عملیات مرمت انجام نشده که تخریب هایی نیز در این عمارت تاریخی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: طی بازدیدی که از این عمارت داشتم  متوجه تخریب‌های زیادی در این مکان تاریخی شدم ، ضمن اینکه قسمت‌های زیادی از این بنا را موریانه خورده و آیینه کاری های آن خراب شده و نیازمند بازسازی است ، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که شهرداری تهران در بازسازی این عمارت کمک کند تا بتوانیم از  این مکان تاریخی  که بنای بیشترین رویدادهای فرهنگی کشور در آن نهاده شده است در حوزه های فرهنگی استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر  تهران با اشاره به اینکه عمارت مسعودیه یکی از بناهای تاریخی از دوره قاجار بوده است، گفت: سازمان میراث فرهنگی با پیگیری‌های انجام شده این عمارت را پس گرفته است البته اختلافات همچنان ادامه دارد. در حال حاضر این مکان تاریخی رو به تخریب است و باید هر چه سریعتر برای آن فکری کرد.

سالاری افزود: عمارت مسعودیه  که به اسم مسعود میرزا یکی از فرزندان ناصرالدین شاه است ، در زمینی به وسعت 14 هزار متر ساخته شده است. این عمارت کاخ گلستان دوم است و اتفاقات زیادی در دوران قاجار در آن رخ داده و یکی از پایگاه های جنبش مشروطه بوده است .این عمارت محل تجمع مشروطه‌خواهان در مخالفت با محمدعلی‌‌ شاه بود و بعد از اینکه محمدعلی شاه مجلس را به توپ بست این عمارت را نیز به تیرباران کرد.