محمد سالاری گفت: شورای شهر با توجه به تجربه‌ و شناخت کامل، جامع و عمیقی که نسبت به مدیریت شهری پیدا کرده است، قطعا فردی را به عنوان شهردار تهران برای خدمت‌رسانی انتخاب خواهد کرد که توانایی لازم برای برقراری ارتباط خوب و تعامل موثر با مجموعه سازمان‌ها و نهادهای حاکمیتی و شهرداری و کنشگران اصلی حوزه شهر را داشته باشد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در گفت‌وگو با رویداد۲۴ درباره شاخص‌های انتخاب شهردار تهران گفت: شهردار تهران باید دارای مجموعه‌ای از شاخص‌های لازم برای اداره شهر تهران باشد. بنابراین نیاز است در برنامه‌ای که شورای شهر مجددا برای انتخاب شهردار تدوین می‌کند، گزینه‌های مورد نظر شناسایی شوند و در نهایت از میان افراد دارای این شاخص ها به گزینه نهایی برسیم.

این عضو شورای شهر در ارتباط با روند انتخاب شهردار در شورا نیز توضیح داد:قطعا اعضای شورا در هفته جاری جلساتی را برای تعیین رویکرد و چارچوب انتخاب شهردار برگزار خواهند کرد، پس از آن از گزینه‌ها دعوت می‌شود تا با اعضای شورا جلساتی را داشته باشند تا در نهایت به گزینه نهایی برسیم. لذا هنوز ورود جدی به بررسی گزینه‌ها اتفاق نیافتاده است.

سالاری درباره اینکه اسامی به عنوان کاندیدهای شهردار آینده تهران در فضای مجازی مطرح می‌شود گفت: برخی از گزینه‌هایی که در فضای مجازی نام برده می‌شوند نیزنامشان در میان اعضای شورای شهر مطرح است ، همچنین افرادی که پیشتر در فرآیند ارزیابی‌ها بودند نیز می‌توانند جزو گزینه‌های این مرحله باشند اما هنوز هیچ گزینه قطعی مطرح نشده و درهفته جاری روند تعیین رویکرد و انتخاب شهردار آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: شورای شهر با توجه به تجربه‌ و شناخت کامل، جامع و عمیقی که نسبت به مدیریت شهری پیدا کرده است، قطعا فردی را به عنوان شهردار تهران برای خدمت‌رسانی انتخاب خواهد کرد که توانایی لازم برای برقراری ارتباط خوب و تعامل موثر با مجموعه سازمان‌ها و نهادهای حاکمیتی و شهرداری و کنشگران اصلی حوزه شهر را داشته باشد.

سالاری افزود:هرچند اصول اساسی برنامه‌های آقای نجفی مورد تایید اعضای شورای شهر است و رویکرد شفافیت ، فسادستیزی و سلامت بازرسی می‌بایستی سرلوحه همه افرادیکه به عنوان گزینه شهردار تهران به شورا می‌آیند باشد اما ممکن است برنامه‌های شهردار جدید تهران نسبت به برنامه‌های آقای نجفی متفاوت باشد.

وی در پاسخ به این شوال که آیا شورای شهر قصد استفاده از دوره ۳ ماهه سرپرستی آقای مکارم را دارد، گفت: رویکرد شورای شهر این نیست که زمان سرپرستی و دوران گذار طولانی شود و این بستگی دارد که کار انتخاب چگونه پیش برود، یعنی ممکن است زود به نتیجه برسد و ممکن است روند طولانی شود.