محمد سالاری گفت: با پیگیری‌های انجام شده، پرونده تخلفات پالادیوم به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع شده است.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به تخلفات صورت گرفته در ساختمان پالادیوم‌ مبنی‌ بر ساخت پل و زیر‌گذر در معبر عمومی، گفت: در خصوص پرونده پالادیوم‌ بعد از پیگیری‌های جدی و تذکری که من به آقای نجفی در دوره شهرداری وی دادم، در نهایت با متقاعد شدن سایر همکاران مقرر شد نامه‌ای را برای سازمان بازرسی شهرداری تهران ارسال کنیم.

این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه بازرسی شهرداری نیزهمکاری خوبی  در این زمینه با ما داشت و این موضوع پیگیری شد، گفت: با پیگیری‌هایی که کردیم، پرونده برای رسیدگی به تخلفات به کمیسیون ماده 100 ارجاع شد.

وی با بیان اینکه ما خواستار جمع‌آوری پل و تونل‌ بودیم، اظهار کرد: در نهایت به ما اعلام شد با توجه به اینکه قبلا شهردار سابق منطقه با مالک آنجا قرارداد‌هایی را نوشته و برای او ایجاد حق شده بود، پل و تونل‌ نباید جمع‌آوری شود. این استدلال در شرایطی مطرح است که ما و سازمان بازرسی اعتقاد داریم به هیچ عنوان حقی برای مالک ایجاد نشده، زیرا قراردادی که مبتنی‌ بر قوانین نباشد و در آن اصول شهرسازی  رعایت نشده باشد، هیچ حقی را برای کسی ایجاد نمی‌کند.

سالاری افزود: به دلیل ادعای شهرداری منطقه، ما تصمیم گرفتیم که فرم تخلف نوشته و به کمیسیون ماده 100 ارسال شود.

عضو شورای شهر تهران با ابراز امیدواری از اینکه اداره کل امور اجرایی ماده 100 به سرعت با آن شعبه‌ای که پرونده به آنجا ارجاع می‌شود، همکاری کند، اظهار کرد: انتظار داریم آن‌ها رأی شایسته‌ای مبنی‌بر جمع‌آوری تخلفات انجام دهند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی‌بر اینکه آیا می‌توانید از شهردار سابق منطقه هم بخاطر این تخلف شکایت کنید یا خیر، گفت: یکی از چالش‌های اساسی ما حق شکایت از مدیران متخلف‌ است؛ به این معنی که فقط با تخلف برخورد می‌شود، نه با کسانی که اسباب تخلف را فراهم کرده‌اند و در تصمیم‌گیری‌ها تخلف انجام داده و برخلاف قوانین عمل کرده‌اند.

سالاری با بیان اینکه این دسته از افراد به هیچ عنوان مجرم شناخته نمی‌شوند، گفت: زیرا بسیاری از قوانین متناسب با چالش‌های فعلی کلان‌شهرها دارای شبهات‌ جدی‌ هستند.