رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مجموعه دغدغه هایی که طراحان استیضاح وزیر راه و شهرسازی عنوان کرده اند منطقی نیست گفت: حضور عباس آخوندی در وزارت راه وشهرسازی برای نظام و دولت تدبیر و امید یک فرصت است.

 

محمد سالاری روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه مسکن مهر یکی از ایراداتی است که طراحان استیضاح آن را مطرح کرده اند خاطرنشان کرد: مسکن مهر یکی از تصمیمات دولت گذشته است که وعده های فراوانی در ارتباط با آن به مردم داده شد.

 

وی ادامه داد: با وجود صرف بودجه های کلانی که در تاریخ نظام جمهوری اسلامی بی سابقه است ، دولت سابق نتوانست به بسیاری از وعده های خود در زمینه اجرای پروژه مسکن مهر عمل کند.

 

سالاری افزود: این در حالیست که یکی از اولویت های اصلی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی تکمیل پروژه مسکن مهر و واگذاری واحدهیا مسکونی آن به متقاضیان است.

 

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مسکن اجتماعی یکی دیگر از موضوعاتی است که طراحان استیضاح به آن اشاره می کنند تصریح کرد: متاسفانه دولت گذشته شتابزده و بدون انجام مطالعات و امکان سنجی درخصوص مسکن مهر عمل کرد و یکی از علت هایی که تاکنون از طرح مسکن اجتماعی رونمایی نشده این است که این طرح به وضعیت مسکن مهر دچار نشود.

 

سالاری با اشاره به نظر کارشناسان مبنی بر مشکلات و تنگاهای عدیده اقتصادی دولت یازدهم در مقایسه با گذشته، گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده ای نیازمند صرف اعتبار قابل توجهی است و در شرایط اقتصادی کنونی ، از وزیر راه و شهرسازی چه انتظاری می توان داشت.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران، عباس آخوندی را یکی از صاحبنظران عرصه مدیریت شهری، مسکن و شهرسازی در کشور برشمرد و تصریح کرد: نظرات وی در حوزه عملیاتی بسیار راهگشاست.

 

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از بارگذاری ها مانند مسکن مهر بدون در نظر گرفتن مبانی و اصول شهرسازی و معماری انجام شده در حالیکه لازمه شکل گیری یک شهر صرفا ایجاد فضای کالبدی شامل خانه ها نیست بلکه یک شهر زمانی شهر واقعی می شود که در یک فرآیند زماندار و براساس نیاز مردم و تامین تمامی سرانه هایی که زندگی شهری به آن نیاز دارد شکل بگیرد.