رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران از توافق با وزارت امور خارجه در زمینه باز شدن مجموعه حصار ناصری برای شهروندان خبر داد و گفت: همچنین طبق توافق صورت گرفته با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار است محله عودلاجان به نمایشگاه موزه‌های تاریخی کشور تبدیل شود.

 

محمد سالاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی میزان، با اعلام خبر توافق بین شهردرای تهران و وزارت امور خارجه برای باز شدن مجموعه حصار ناصری برای شهروندان پایتخت، خاطرنشان کرد: این توافق با سایر سازمان‌ها از جمله دانشگاه هنر صورت گرفته تا پس از اتمام بازسازی معابر که اکنون توسط شهرداری در حال انجام است، تمامی گذرهای محدوده میدان مشق باز شود و مردم بتوانند از این مجموعه حصار ناصری در شمال غرب میدان امام خمینی استفاده کنند.

 

وی با بیان این که در راستای ساماندهی سیما و منظر شهری سازمان زیباسازی اقدامات خوبی را انجام داده است، خاطر نشان کرد: قرار است به زودی اعضای شورای اسلامی شهرتهران نیز از این اقدامات بازدید هایی را داشته باشند.

 

 

 

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در پایان به اقدامات صورت گرفته در محله عودلاجان اشاره کرد و گفت: قرار است طبق تفاهم صورت گرفته با سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، این محله به نمایشگاه موزه های تاریخی کشور تبدیل شود.