محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره موضع اعضای شورای شهر درباره استعفا شهردار تهران گفت: شورای شهر تهران در فرآیند انتخاب شهردار گزینه‌های متعددی را مدنظر قرار داد و برنامه‌های آنها را بررسی کرد و در نهایت با اتفاق نظر شهردار فعلی را انتخاب کرد.

وی افزود: در حال حاضر هم با توجه به اینکه اقدامات زیربنایی خوبی برای شهر تهران شروع شده، شورای شهر دلیلی برای تغییر شهردار نمی‌بیند و به همین دلیل هم با استعفای نجفی موافق نیست. طی جلسه‌ای هم که دیروز با ایشان داشتیم، اعضای شورای قانع و راضی به رفتن ایشان نشدند.

محمد سالاری خاطر نشان ساخت: قاعدتاً اگر شورای شهر استعفای آقای نجفی را قبول نکند ایشان متعهد به انجام وظیفه هستند، چون به هر حال باید به قراری که با اعضا گذاشته‌اند، پایبند باشند.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا گفت: مگر اینکه واقعاً معلوم شود بیماری آقای نجفی مخل انجام وظیفه ایشان است.تا اینجای کار اعضای شورای شهر اعتقاد دارند ایشان با توجه به توانایی و تیم خوبی که دارند، می‌توانند در کنار ادامه روند درمان بیماری به مسئولیتشان در شهرداری هم ادامه بدهند.