رییس کمیسیون شهر سازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مصوبه اخیر شورای شهر تهران در خصوص بسته دوم محرک اقتصادی در شرایط کرونا، از حذف مهلت شروع عملیات ساختمانی در پروانه های ساختمانی خبر داد.

محمد سالاری  با اعلام این خبر گفت: یکی از مشکلات عموم شهروندان که در ملاقات های مردمی حوزه شهرسازی و معماری مناطق با آن مواجه بودم، اعتراض به محدودیت بیش از حد مهلت آغاز عملیات اجرایی ساختمان که در پروانه های ساختمانی درج می شود، بود.

وی ادامه داد: این موضوع را مستمرا در کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، پیگیری کردم و نهایتا معاونت شهرسازی و معماری شهرداری، بندی را در این خصوص به لایحه بسته دوم محرک اقتصادی در شرایط کرونا اضافه کرد و خوشبختانه پس از ارائه توضیحاتم در مورد ضرورت آن در صحن شورا، با همراهی همکاران عزیزم به تصویب رسید و اکنون منتظر تایید هیئت تطبیق فرمانداری هستیم.

سالاری در خصوص این مصوبه اظهار داشت: به موجب این تصمیم شورای شهر تهران، مهلت یک، دو و یا سه ساله مندرج در پروانه های ساختمانی که تاکنون مرسوم بوده، حذف می‌شود و مهلت اعتبار پروانه های صادره جهت شروع عملیات ساختمانی برابر با مدت زمان لازم برای پایان ساختمان از زمان صدور پروانه و مطابق با جدول شماره ۱ ذیل بند پنجم(5) ماده یکم (1) مصوبه عوارض مجوز افزایش مهلت شروع و اتمام عملیات ساختمانی، ابلاغی به شماره 160.2531.33579  مورخ 15 بهمن 97 برای پروانه های من بعد خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کارگاه های ساختمانی در ایام محدودیت‌های اجتماعی و اوج گیری مجدد این ویروس و تاثیرات جدی آن بر وضعیت اجتماعی و اقتصادی شهروندان، مهلت شروع عملیات ساختمانی پروانه های صادر شده که مهلت اعتبار آنها جهت شروع عملیات ساختمانی از تاریخ ۱ اسفند ۹۸ به بعد باشد به شرح ذکر شده، خواهد بود.

گفتنی است، سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در دویست و پنجاه و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکری به شهردار تهران خواستار حذف محدوديت بيش از حد مهلت آغاز عمليات اجرايی مندرج در پروانه ها ساختمانی شد.