محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران طی جلسه ای با مدیران شهری و شورایاران منطقه 11 به بررسی چالش ها و مشکلات این منطقه پرداخت.

در این جلسه 4 ساعته موضوعات متعددی از سوی شورایاران مطرح شد و محورهای زیر برای پیگیری در دستور کار کمیسیون قرار گرفت:

1- بررسی تملک ” باغ محلوجی” بمنظور تامین سرانه فضای سبز محله آگاهی.

2- بررسی درخواست ساماندهی معابر و کوچه های خیابان مظلومی و خیابان ممتازی و تبدیل نهرهای آن به کانیو.

3- بررسی چرایی عدم ارتباط مردم با پروژه بهسازی میدان راه آهن و انجام اقدامات لازم برای ارتقاء کیفیت حضور پذیری شهروندان در این فضا.

4- بررسی در خواست اختصاص ساختمان متروک و رها شده ” خانه کوثر” برای تامین سرانه های خدماتی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین احداث سوله مدیریت بحران در محله قلمستان.

5- پیگیری اقدامات انجام شده در تملک خانه تاریخی ” انیس الدوله” واقع در محله قلمستان.

6- بررسی اختصاص فضاهای باز بلا استفاده در سطح محله قلمستان جهت اختصاص به فضاهای ورزشی روباز و تجهیز آنها بمنظور استفاده ساکنین محله

7- بررسی روند پیشرفت و اقدامات انجام شده در پروژه در حال احداث پلازای فرهنگ و هنر رودکی

8- پیگیری انجام مطالعات ترافیکی در خصوص مرتفع کردن مشکلات ایجاد شده توسط ایستگاه اتوبوس و پارکینگ موتورسیکلت های مجتمع تجاری مهستان واقع در محله حشمت الدوله

9- بررسی و مطالعه کارشناسی در خصوص اختصاص بخشی از عواید حاصل از احداث پروژه بزرگ مقیاس مجتمع ایستگاهی محله جمهوری توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و تعمیم این روند به سایر پروژه های مشارکتی شهرداری در تمام مناطق 22گانه.

10- بررسی درخواست تشکیل کارگروه ویژه بین مناطق 6 و 11 و 12 شهرداری جهت ارتقاء بهره وری از شبکه دوچرخه سواری و اتصالات آن بین مناطق

11- بررسی تملک ” خانه باغ” واقع در محدوده خیابان تبریزی جهت تامین سرانه فضای سبز محله حشمت الدوله

12- برگزاری جلسه با معاونت شهرسازی و معماری و سازمان نوسازی شهرداری تهران توسط کمیسیون در خصوص بررسی سند توسعه محلات و هزار پروژه ی محله ای

13- پیگیری درخواست احداث جایگاه های ویژه میادین میوه و تره بار در چندین محله سطح منطقه

14- برگزاری جلسه با معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در خصوص نهایی کردن لایحه ” صدور پروانه مرمت در بافت های تاریخی شهر تهران”

15- انجام مکاتبه با شهردار تهران پیرامون ارتقاء جایگاه ” اداره بافت و بناهای تاریخی” به ” اداره کل بافت و بناهای تاریخی و میراثی ” و درخواست تنظیم چارت سازمانی این اداره کل در تمامی مناطق 22 گانه شهرداری تهران

16- انجام مکاتبه با معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در خصوص بازنگری درطرح تدقیق مرز حرایم بافت های فرسوده محلات شهر تهران

17- پیگیری درخواست تملک خانه تاریخی استاد” حسین بهزاد” در محله حشمت الدوله

18- پیگیری ساماندهی آسفالت معابر محله فروزش و همچنین نصب آسانسور در سرای محله به جهت آسایش سالمندان

19- پیگیری درخواست اختصاص فضایی جهت ایجاد سرای محله منیریه جهت رفاه حال اهالی محله و شورایاران

20- پیگیری جهت مرتفع کردن مشکل تعدادی از بوستان های ارزشمند سطح منطقه که بدلیل محصور بودن در بین املاک مجاور تبدیل به فضاهای ناایمن و بی دفاع شهری شده اند.

21- پیگیری برای تسریع اقدامات منطقه بمنظور جابجایی ایستگاه تاکسی واقع در محله انبار نفت و برطرف شدن مشکلات ایجاد شده برای اهالی محله.

22- پیگیری ارسال تصمیمات مجموعه دخانیات و فضای سبز ارزشمند آن به کمیسیون ماده 5 جهت اختصاص سهمی به شهر و شهروندان .

23- پیگیری ارتقاء کیفیت روشنایی و نصب چراغ در مسیر خیابان هوشیاران در محله آگاهی که تبدیل به فضای بی دفاع شهری شده است.

24- بررسی درخواست اهالی محله نواب و محلات پیرامونی آن مبنی بر احداث زیرگذر در تقاطع مناطق 10 و 11 شهرداری تهران.

25- پیگیری در خصوص تامین سرانه های خدماتی، فرهنگی و ورزشی از طریق پروژه ای که از سوی بانک شهر و مجموعه های وابسته به آن در محله جمهوری ایجاد خواهد شد.

26- انجام مکاتبه با سازمان نوسازی بمنظور تبدیل کوچه کاووسی و کوچه شهید کاظمی واقع در محله جمهوری به پیاده راه فراغتی .

27- پیگیری جهت تسریع در تامین سرانه های فضای سبز و خدماتی محله اسکندری از طریق اختصاص زمین 1900 متری واقع در ضلع جنوبی پارک دامپزشکی واقع در محله اسکندری.