رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای اسلامی شهر تهران برگزاری جشنواره «شهر مهر» را راهی برای بهینه سازی فرهنگ غنی ایرانی و تثبیت هویت دینی شهروندان دانست.

محمد سالاری، با اشاره به حرکت هدفمند جشنواره «شهر مهر» در راستای تقويت سبک زندگی ايراني-اسلامي و ارتقای هویت دینی و مذهبی شهروندان تهرانی گفت: این جشنواره را می توان یکی از اقدامات مهم شهرداری دانست که در حوزه ی ماموریت های مدیریت شهری قرار می گیرد و هدف از آن ترويج فرهنگ ناب محمدی متناسب با شرايط فعلی کلانشهر تهران است.

وی افزود: با توجه به این که جامعه ی ایران جامعه ای شکل گرفته از آموزه های دینی و مذهبی بازمانده از ائمه اطهار(ع) است، لذا در مرکز و پایتخت کشور اسلامی ما که ام القرای جهان اسلام محسوب می شود شهرداری باید در ترویج مبانی دین اسلام و ترویج باورها، عقاید و رویه و رویکرد ائمه اطهار(ع) به ویژه پیامبر ختمی مرتبت (ص) تمام توان و تلاش خود را به کار بندد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که جشنواره «شهر مهر» كه از سوي شهرداري ناحيه ٣ منطقه ٢٠ تهران طراحي و به اجرا درآمده است، می تواند در آینده به جشنواره ای گسترده تر و هدفمندتر تبدیل شود، توضیح داد: بدون شک این جشنواره در کنار جشنواره های دیگر شهرداری می تواند در بهینه سازی یک فرهنگ غنی و درخور ایرانی در میان خانواده ها با این سابقه طولانی و درخشان نقش مفید و موثری ایفا کند و هویت دینی و صحیح شهروندی را تثبیت نماید.

سالاری برگزاری چنین جشنواره ها و همایش هایی را راهی مناسب برای تقویت فضای بی آلایش شهری عنوان کرد و اظهار داشت: دفاع از آرمان های والای اسلام و انقلاب ما امری اجتناب ناپذیر برای تمامی نهادهای کشور به شمار می آید تا از این طریق بتوانند در فرهنگ سازی و حفظ شئونات و ایجاد بسترهای مناسب فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی موفق عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم چنین اتفاقاتی با تکیه بر تصمیم گیری های مبتنی بر خرد جمعی کارشناسان و صاحب نظران این عرصه که دارای صلاحیت های لازم هستند مولفه‌هاي اسلامي را در فضاهاي شهري پایدار کند.