رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با تشریح آخرین وضعیت رسیدگی به تخلفات مجتمع تجاری پالادیوم در منطقه یک تهران، تاکید کرد: تخلفات این ساختمان باید تخریب شود.

محمد سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار آنا، با اشاره به روند پیگیری تخلفات پالادیوم اظهار کرد:‌ بر اساس پیگیری‌های انجام شده و تذکری که به شهردار سابق تهران یعنی آقای نجفی دادم بالاخره موضوع به سازمان بازرسی شهرداری تهران ارجاع شد و پیگیری‌های مجدانه‌ای در این رابطه صورت گرفت.

 وی با بیان اینکه شهرداری منطقه 1 همکاری و تعامل لازم را برای برخورد جدی نداشت، گفت: با پیگیری‌های انجام شده در نهایت فرم خلافی در شهرداری منطقه نوشته و به کمیسیون‌های ماده 100 ارجاع شد.

 رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران ادامه داد: با توجه به محرز بودن تخلفاتی که در آنجا انجام شده به ویژه تونل و پل هوایی که در هیچ جا مرسوم نیست و شهردار منطقه بر اساس توافق با این موضوع موافقت کرده است، شهردار منطقه باید به تذکرات شورای شهر در این رابطه احترام می‌گذاشت اما متاسفانه این کار را نکرد.

 وی با بیان اینکه کمیسیون ماده 100 در حال بررسی‌های کارشناسی است،‌ افزود: کارشناس‌های رسمی از سوی کمیسیون برای بررسی دقیق تعیین شده است.

 سالاری تاکید کرد: بنابر قواعدی که وجود دارد قطعا باید این پل و تونل در پالادیوم قلع و قمع شوند، هیچ استنادی وجود ندارد که با جریمه مالی این موضوع رفع شود، چون معبر عمومی حق شهروندان است و شهرداری نمی‌تواند حق عمومی شهر را بفروشد یا اجاره دهد زیرا ممکن است در آینده بنابر این باشد که طرحی در این معبر عمومی اجرایی شود.