رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از تشکیل جلسه مشترک مدیریت شهری و قوه قضاییه در خصوص بررسی پرونده‌های تخلفات ساختمانی از جمله پرونده پالادیوم خبر داد.

محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به تخلفات گسترده مجموعه تجاری-اداری پالادیوم از جمله توافق غیرقانونی شهردار سابق منطقه یک با مالک پالادیوم برای احداث تونل زیرزمینی و پل هوایی در عرض شارع عام و معبر عمومی گفت: در زمان شهردار بودن دکتر نجفی نسبت به این تخلف آشکار، چندین بار تذکر کتبی و شفاهی دادم و بالاخره با پیگیری های انجام شده پرونده به کمیسیون های ماده صد جهت رسیدگی به تخلفات ارسال شد.

وی اضافه کرد: شعبه رسیدگی کننده جهت تصمیم‌گیری نسبت به کسب نظرات دقیق‌تر کارشناسی شهرداری اقدام کرد و این نظریه مجددا به کمیسیون ماده صد ارسال شد و هم اکنون پرونده تخلفات مجتمع تجاری-اداری پالادیوم در آستانه تصمیم‌گیری است.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران افزود: متاسفانه طی سال های اخیر علی رغم مجموعه گسترده‌ای از چنین تخلفات نه با تصمیم سازان و نه با تصمیم گیران در شهرداری برخورد شد و نه با مالکین متخلف و همین امر موجب افزایش قابل توجه میزان عدول از ضوابط معماری و شهرسازی شده است.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به تشکیل جلسه مشترک معاون دادستان کل کشور ونیز مجمع قضایی رسیدگی به تخلفات ساختمانی در شهر تهران، شهرداری تهران و رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر اظهار داشت: از اینکه مسئولین قوه قضاییه و دادستانی نسبت به رسیدگی به تخلفات گسترده ساختمانی و کسانیکه هیچ خط قرمزی را جهت کسب منافع خود رعایت نمی کنند، تشکر و قدردانی کرد.

سالاری ادامه داد: چنانچه دادستان محترم نسبت به بررسی تخلفات تصمیم گیران و متخلفین در پرونده‌های اینچنینی ورود جدی نماید قطعا ما شاهد کاهش چشمگیر اینگونه تخلفات خواهیم بود.