محمد سالاری گفت: نوع خدمت‌رسانی شهرداری تهران در مراسم اربعین نیاز به بازنگری دارد مجید فراهانی: خدمت‌رسانی شهرداری تهران به زائران اربعین در سال‌های آینده ادامه دارد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در حاشیه بازدید از روند خدمت رسانی شهرداری تهران در مراسم اربعین حسینی، گفت: در مجموعه بازدیدهایی که از نجف و کربلا داشتیم خدمت رسانی های متنوعی را از سوی شهرداری تهران در بخش های مختلف مشاهده کردبم.نقاطی که شهرداری تهران مسؤلیت جمع آوری زباله و خدمت رسانی به زائران را بر عهده داشته با دیگر نقاط متفاوت بود. هر چند که حجم جمعیت و سیل حضور مردم به حدی زیاد است که خدمات شهرداری تهران در این فرایند بخش کوچکی از مجموعه خدمت رسانی دیگر نهادها، سازمان ها و وزارتخانه های ایران و عراق و همچنین خیران و نیروهای داوطلب را تشکیل می دهد.

عضو کمیته نظارت و ارزشیابی فعالیت های شهرداری تهران در اربعین حسینی درباره نحوه حضور مدیریت شهری پایتخت در اجتماع سال های آتی عتبات عالیات نیز گفت: برای تصمیم گیری در این زمینه نیاز به آسیب شناسی جدی تری وجود دارد، به همین منظور در کمیته نظارت و ارزشیابی ساز و کار چابکی را طراحی کردیم؛ به نحوی که در کلیه مرزهای ایران و عراق شامل چذابه، مهران و شلمچه ناظرانی را به صورت ثابت در دو شیفت قرار دادیم همچنین در شهرهای کربلا، نجف، کوت و در طول مسیر پیاده روی نیز ناظرانی را تعیین کرده ایم که به موجب هماهنگی های صورت گرفته گزارش های خود را ارایه دهند.

سالاری گفت: باید کلیه این نظرات را به همراه مشاهدات خدومان و تیم همراه رییس شورای شهر، در کنار گزارش های شهرداری تهران جمع بندی کنیم و به تصمیم قطعی برسیم اما بر اساس مشاهدات موجود، به نظر می رسد که نوع خدمت رسانی شهرداری تهران باید تغییرات اساسی پیدا کند.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: با وجود سیل جمعیت عزادار، برخی برنامه ریزی های موازی و جزیره ای از سوی بخش های مختلف وجود دارد که این امر نشان می دهد به یک مدیریت هماهنگ و یکپارچه و مبتنی بر نیازسنجی در هر محدوده، شهر و مرز و مسیر ها نیاز داریم.

سالاری در پایان گفت: این کنگره بزرگ مردمی به عنوان یک ظرفیت تاثیرگذار در دنیای کنونی اتفاق افتاده و ایجاد چنین جنبشی، همه کشورهای جهانی را مبهوت کرده است. ما نیز همراستای این جنبش باید بتوانیم سال به سال خدمت رسانی خود را در تراز این سیل عظیم عاشقان ارتقا ببخشیم.