جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران به منظور بررسی طرح توسعه دانشگاه تهران با حضور محمد سالاری، زهرا نژادبهرام، محمد جواد حق شناس، حجت نظری برگزار شد.

 محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران در این جلسه گفت: بررسی طرح توسعه دانشگاه تهران در پارادایم تاریخی ورود جدی جامعه مدنی و تمامی ذینفعان و به ویژه تشکل های دانشجویی مرتبط، یک فرصت تاریخی برای مدیریت دانشگاه و مدیریت شهری و شورای عالی شهرسازی و معماری است.

 وی با اشاره به اینکه بیش از 20 سال از اجرای این طرح می گذرد، این حجم از اظهار نظر و دغدغه عمومی در حوزه نخبگان بی سابقه است،‌ به مدیران دانشگاه تهران توصیه کرد که چنانچه از این ظرفیت دیده بان¬های شهری در تصمیم گیری های بعدی در خصوص این طرح بهره نبرند، قطعا تاریخ آن ها را مواخذه خواهد کرد.

 این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: همانگونه که مسئولین دانشگاه و مدیر طرح توسعه دانشگاه اعلام کرد که آمادگی لازم جهت رفع دغدغه مالکان باقی مانده این طرح را دارند، می بایست تمامی مسئولین در خصوص رعایت حقوق مالکان املاک این طرح تمام قد کمک کنند.

 وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت نحوه تصمیم گیری در این خصوص و تاثیری که این تصمیم گیری در تصمیم گیری های مشابه در سطح تهران و کشور دارد، می بایست تلاش کنیم از رویکرد احساسی به سمت رویکرد کارشناسی حرکت کنیم و مصلحت کلان شهر شهر را در اقداماتمان ملاک عمل قرار دهیم.

 سالاری در پایان اظهار داشت: بازنگری در طرح توسعه دانشگاه تهران ضرورتی انکار ناپذیر است که مطالبه افکار عمومی نخبگان است.