رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران از تداوم ساخت نمای تمام شیشه، ساختمان مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد.

 

محمد سالاری در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد سرانجام ساختمان جنوبی مجلس شورای اسلامی که نمایی شیشه‌ای و غیراستاندارد دارد گفت: پیرو تذکرات مطرح شده در صحن علنی در مورد ساخت نمای کاملا شیشه‌ای توسط مجلس شورای اسلامی، نامه‌ای مفصل به همراه اسناد قانونی و حقوقی و دلایل، خطاب به ریاست مجلس نوشته و ارسال شد.

 

وی با بیان اینکه رییس مجلس موضوع را برای پیگیری به یکی از دستیاران ویژه‌اش در حوزه ساخت و ساز ارجاع داد افزود: با این حال خروجی همه پیگیری‌های انجام شده، این شد که دوستان می‌خواهند روی نمای شیشه‌ای ساختمان مذکور، کاوری که بروی آن آیات قرانی حکاکی شده است ایجاد کنند.

 

سالاری با بیان اینکه براساس ایده جدید، جداره‌ای دیگر بروی شیشه‌های این ساختمان نصب می‌شود تا نما تمام شیشه نباشد ادامه داد: اقدام نسبتا مناسبی است اما مجلس، نهاد قانونگذار کشور است و همواره ساختمان‌های مهم مربوط به نهادهای قانونی، الگوی مابقی ساختمان‌ها می‌شوند و تصور این بود که دغدغه اعضاء مدنظر قرار گیرد اما متاسفانه در جلسات شرکت نکردند و به مجموعه مقررات ساختمانهای بزرگ مقیاس، تمکین نکردند.

 

وی با بیان اینکه جا داشت تا ساختمانی در راستای مصوبات مجلس و مبتنی بر معماری ایران – اسلامی ایجاد کنند افزود: این طرح فقط برای پوشش گذاشتن بر اقداماتی که بدون کار کارشناسی و قواعد و مقررات شهرسازی ایجاد شده است و فرار از یک اشتباه است.

 

 

 

سالاری با بیان اینکه به هیچ عنوان این انتظار از مجلس نبود گفت: رییس مجلس تاکید داشت تا نظرات معماری و شهرسازی در اصلاح نمای این ساختمان لحاظ شود اما مسئولان اجرایی به صحبت‌های لاریجانی هم تمکین نکردند.