رییس کمیسیون شهر سازی و معماری شورا ی اسلامی شهر تهران در تذکر خود در شصتمین جلسه شورا گفت: امروز نگرانی از وضعیت مالی شهرداری تهران یک نگرانی جدی است و آنطور که همه استحضار دارند وضعیت مالی شهرداری تهران مناسب نیست.

وی ادامه داد: از مهم ترین چالش های فرا روی مدیریت شهری مشکلات اقتصادی و نحوه کسب درآمد است و یکی از شاخص های بهبود وضعیت درآمدی ، دست یابی به منابع درآمد پایدار است.

سالاری افزود: اما با توجه به شرایط نامناسب مالی شهر تهران ما طی سالهای اخیر به ویژه امسال شاهد مصوباتی از سوی دیوان عدالت اداری در خصوص اخذ عوارض به ویژه مربوط به مدیریت شهری تهران هستیم که دست یابی به منابع پایدار را برای مدیریت شهری تهران نا ممکن می سازد.

این عضو شورای شهر تهران گفت: دیروز در رسانه ها نوشتند که مصوبه اخذ عوارض مازاد بر تراکم شورای شهر تهران مصوب سال ۸۲ و ۸۶ از سوی دیوان عدالت اداری ابطال شد و ما هنوز نتوانسته ایم با دیوان صحبت کنیم و اطلاعات دقیقی درخصوص متن این مصوبه دریافت کنیم.

وی اظهار داشت: این در حالی است که یکی از مطمئن ترین درآمدهای پایدار از طریق عوارض صدور پروانه و مازاد تراکم کسب می شود. این مصوبه از شورای اول بوده و در چنین مقطع زمانی با توجه به اینکه بنا به مصوبه دهه ۶۰ دولت قرار است کلانشهرهاخودکفا اداره شوند و دولت هیچ اعتباری به کلان شهر ها پرداخت نمی کند این نگرانی را بوجود می آورد که با این وضعیت نمی شود شهر را اداره کرد .

رییس کمیسیون شهر سازی و معماری شورا خاطر نشان ساخت: این در شرایطی است که ما شاهد ابطال مصوباتی از قبیل اخذ عوارض تابلوهای تبلیغاتی از مراکز تجاری و اداری و نیز ابطال اخذ عوارض از آنتن ها و دکل های مخابراتی بودیم و لذا از رییس شورا می خواهم هر چه سریعتر جلسه ای با رییس محترم قوه قضاییه و مسئولین دیوان عدالت اداری داشته باشیم تا نسبت به رفع این نگرانی ها اقدام شود.