آدرس ستاد مردمی دکتر محمد سالاری: بزرگراه رسالت شرق. بعد از چهارراه تیرانداز. نرسیده به مترو تهرانپارس. پلاک 90

تلفن های تماس با ستاد:

09924204795

09924204796

09924204430

 

 

گردهمایی چند هزار نفری حامیان محمد سالاری عضو فعلی شورای شهر و کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران، عصر روز پنجشنبه با در فصای باز باشگاه دارایی در شرق تهران برگزار شد و علی رغم فضای سرد انتخاباتی و وجود محدودیت ها مورد استقبال شهروندان تهرانی قرار گرفت.

در این مراسم محسن هاشمی رفسنجانی، حسن رسولی، محمد علیخانی، مجید فراهانی، افشین حبیب زاده، الهام فخاری و علیرضا محجوب در این گردهمایی حضور داشتند و به سخنرانی پرداختند‌.

محمد سالاری، در جمع حامیان خود گفت: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در حال برگزاری است و بسیار جای تاسف دارد که هیچ یک از نامزدهای ریاست جمهوری، در مباحث و ارائه دیدگاه های خود را درباره جایگاه شوراهای شهر و روستا، مدیریت های شهری و اساسا موضوع حکومت‌های محلی مطرح نمی‌کند.

نامزد ششمین دوره از انتخابات شورای شهر تهران ادامه داد: امروز رسانه ملی نیز در میان سوالات متعددی که برای برنامه های مناظره طرح کرده است، این سوال وجود ندارد که اگر رییس جمهور شدید برنامه و سیاست شما در خصوص اداره امور شهرهای کشور چیست؟ این در حالیست که امروز بیش از۷۶ درصد جمعیت کشور در شهرها و بخش عمده ای از این جمعیت در کلانشهرهایی مانند تهران زندگی می کنند و پیش بینی ها می گوید که تا دو سه دهه آینده ۸۵ درصد جمعیتف در شهرها ساکن خواهند بود. پس لازم است که برای اداره شهرها برنامه جدی وجود داشته باشد.

سالاری با بیان اینکه امروز اداره شهرهای کشور یکی از مهم‌ترین مساله ها و ابر مساله‌های دنیای معاصر است، گفت: معتقدم که حتی دیگر مدیریت یکپارچه شهری هم نمی‌تواند به اداره امور شهرهای کشور کمک کند و ما باید در این مقطع تاریخی شاهد شکل گیری حکمرانی دو سطحی یعنی حکمرانی ملی و محلی در نظام جمهوری اسلامی باشیم. حکمرانی محلی یعنی شوراهای شهر تبدیل به پارلمان های شهری،شورایاری‌ها به پارلمان های محلی و شهرداری ها هم دولت‌های محلی شوند و تمام تصدی گری ها و تولی گری ها و مجموعه ماموریت ها و مسئولیت خدماتی که در شهرها ارائه می شود، بصورت کامل  به حکومت‌های محلی سپرده شود تا ارکان حاکمیت و حکرانی ملی  بتواند به مسائل مهم،کلان، راهبردی، سیاستگذاری ها و برنامه ریزی ها و مسائل بین المللی و امنیتی برسد.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد:  جای تاسف دارد علیرغم آنکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی همه دولت ها شعار چابک سازی دولت ها را دادند. اما امروز بعد از ۴۲ سال  نه تنها اختیاراتی که قرار بود به شوراهای شهر و روستا واگذار شود، داده نشد، بلکه هچنان دولت‌ها در راستای تمرکزگرایی حرکت می‌کنند و متاسفانه امروز نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در این مورد صحبت نمی‌کنند.

لازم به ذکر است، در میان سخنرانی محمد سالاری،‌ افرادی ناشناس اقدام به اخلال گری کردند و با قطع برق و میکروفن مانع ادامه سخنرانی وی و ادامه مراسم شدند.