رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بسترسازی مناسب برای تحقق وعده‌های داده شده در مدیریت شهری ظرف هفت ماه گذشته بر لزوم تداوم مدیریت شهردار تهران تاکید کرد و گفت: مجموعه اعضای شورای اسلامی شهر تهران با استعفای نجفی مخالف هستند.

محمد سالاری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص استعفای شهردار تهران گفت: در جلسه هم اندیشی اعضا در سال جدید که با حضور شهردار تهران برگزار شد، ابتلا به بیماری جدید از سوی شهردار تهران به عنوان علت اصلی استعفاء عنوان شد و نجفی دغدغه دارد که بیماری‌اش در روند خدمت رسانی مشکلاتی را ایجاد کند، چرا که طی درمان این بیماری ممکن است وی نیاز به بستری شدن و یا عمل جراحی داشته باشد، لذا احتمال می دهند به فرآیند خدمت رسانی شهر و مدیریت شهری لطمه وارد شود.

وی افزود: با توجه به اینکه ما در شورای شهر تهران در فرآیند انتخاب شهردار ارزیابی جامع و کاملی داشتیم و کاندیداهای متعددی را با شاخص‌های تدوین شده مورد ارزیابی قرار دادیم و نهایتا آقای نجفی را به عنوان یکی از مدیران ممتاز جمهوری اسلامی ایران که در دهه‌های گذشته و پس از انقلاب اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف منشأ اثرات جدی بودند را انتخاب کردیم ، اکنون معتقدیم که وی با وجود بیماری می‌تواند در کنار فرآیند درمان، شهردار تهران باقی بماند.

وی تاکید کرد: اعضای شورا معتقدند شهردار تهران می‌تواند با همکاری قائم مقام و معاونین خود، وظیفه اصلی خود در مدیریت شهری را به درستی انجام دهد، لذا برداشت من این است که در جلسه روز یکشنبه شورای اسلامی شهر تهران اعضاء به استعفای آقای نجفی رای نخواهد داد و مصر هستیم که ایشان در مسند شهرداری تهران باقی بماند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این سوال که ظرف هفت ماه گذشته شورا تا چه میزان از شهردار منتخب خود حمایت کرده است؟ گفت: اعضای شورا طی هفت ماه گذشته به صورت تمام قد از شهردار تهران حمایت کردند اما شورا و اعضای آن به عنوان نمایندگان مردم در ایفای نقش نظارتی خود تحت الشعاع حمایت صرف از شهردار قرار نگرفت.اعضای شورا هر کجا که احساس کردند نیاز به تذکر وجود دارد و لازم است تذکر داده شد و در بزنگاه‌ها به صورت تمام قد از شهردار تهران حمایت شد.

وی ادامه داد: همچنین در حال حاضر که ایشان استعفا داده‌اند و اصرار بر این استعفا دارند شورا با توجه به همین نگاه حمایتی استعفا را نمی‌پذیرد، چرا که اعتقاد داریم نجفی طی ماه‌های گذشته اقدامات بنیادی و اساسی را در جهت تحقق وعده‌های داده شده و همچنین مبارزه با فساد و رانت و شفاف سازی انجام داده است.

سالاری تاکید کرد: قطعا با تداوم حضور آقای نجفی در مدیریت شهری می‌توان در سال جاری و سال بعد شاهد تحقق برنامه‌ها باشیم، هر چند که اعتقاد دارم برای رسیدن به وضعیت ایده‌آل فاصله زیادی وجود دارد اما بسترسازی مناسبی انجام شده، لذا مجموعه همکاران من در شورای شهر تهران با استعفای نجفی مخالف هستند.

وی ادامه داد: البته بخشی از تصمیم هم به شرایط جسمانی و روحی ایشان بستگی دارد. چرا که ایشان به هیچ عنوان نمی‌خواهند که در روند خدمت رسانی به شهروندان تهرانی خللی وارد شود و ترجیح می‌دهند از میان مدیران شایسته اصلاح طلب که تعداد آنها نیز کم نیست فردی به عنوان شهردار انتخاب شود و ایشان نیز اعلام آمادگی کردند که هر چه در توان دارند در کنار مدیر آینده به کار خواهند گرفت و در فرآیندهای تصمیم گیری مشاوره خواهند داد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران افزود: دغدغه نجفی این است که به هیچ عنوان فرآیند خدمت رسانی و فعالیت‌های شهرداری تهران لطمه نبیند. رویکردی که منحصر به فرد است و متاسفانه بعضا مدیران جمهوری اسلامی کمتر با چنین رویکردی مانوس هستند. برخی مدیران کشورمان نه تنها یک شغل بلکه چندین شغل را علی رغم بیماری‌های متعدد بر عهده می‌گیرند، لذا فی نفسه رویکرد نجفی شایسته و قابل تقدیر است اما ما به عنوان نمایندگان مردم در خصوص استعفای ایشان اقناع نشده‌ایم .