رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران:

انجام تحقیق و تفحص از سازمان ها موجب تنویر افکار عمومی می شود


رییس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران با اعلام استقبال شورا از به جریان افتادن طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقیق و تفحص باید به دور از حاشیه‌سازی‌های سیاسی و در مسیر کارشناسی باشد.

محمد سالاری در گفت‌وگو با ایسنا درخصوص به جریان افتادن طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساسا انجام تحقیق و تفحص با استفاده از خبرگان، صاحبنظران، کارشناسان و... از جمله رویکردهایی است که موجب شفاف‌سازی در فرآیند عملیات‌های مالی و تصمیم‌گیری‌ها در کشور می‌شود، گفت: نباید نسبت به تحقیق و تفحص از سازمانی مخالفتی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه قوه قضاییه نیز در مورد واگذاری املاک در شهرداری تهران گزارش و بررسی انجام داده است و در راستای شفاف‌سازی و تنویر افکار عمومی آن را منتشر کرده است، گفت: انجام تحقیق و تفحص در حوزه موارد ابهامی همچون عملیات‌های مالی و واگذاری‌ها در شهرداری‌ها از سوی مجلس شورای اسلامی نیز در راستای تنویر افکار عمومی می‌تواند موثر باشد، چراکه نهایتا اعتماد مردم به مسوولان، مدیران شهر و... افزایش می‌یابد چراکه مردم می‌بینند مسوولان از هرگونه تحقیق و تفحص استقبال می‌کنند.

نایب رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران افزود: تحقیق و تفحص باید به دور از حاشیه‌سازی‌های سیاسی و در مسیر کارشناسی و به منظور افزایش اعتماد عمومی و شفاف‌سازی باشد که قطعا شورای شهر از این رویه استقبال خواهد کرد.